קפה אספרסו

כיצד מכינים קפה אספרסו ומה מבדיל אותו משאר סוגי הקפה? קפה אספרסו מזוהה יותר מכל עם איטליה למרות שפיתוח והמצאת מכונת האספרסו נעשו בצרפת בשנת 1922. אך מכיוון שקפה זה הפך לקפה הטעים והמבוקש ביותר בעולם והאיטלקים שייבאו את ההמצאה הצרפתית הפיחו בה רוח חיים חדשה הרי שאי אפשר לחשוב על קפה כיום בלי איטליה. קפה איטלקי טוב, ולא משנה איזה שם יתנו לו, מבוסס על חליטת אספרסו הנעשית במכונת אספרסו מיוחדת במינה. האמת היא שבצרפת תקבלו קפה לא פחות טוב מאשר באיטליה, אבל בואו נשאיר את המריבות הלאומיות הללו בצד.

תהליך הכנת קפה אספרסו

קפה אספרסוכאמור, הכנת קפה אספרסו תלוייה במכונת האספרסו שהומצאה בצרפת וקיבלה את ייחודה באיטליה וכיום משתמשים במכונות האספרסו בכל מקום בעולם, וקפה זה הפך לקפה המבוקש והנצרך ביותר בעולם. מכונת אספרסו מורכבת משלושה חלקים עיקריים: דוד להרתחת מים, משאבת מים ללחץ גבוה, פיית מזיגה עם כף הכנה. במכונת האספרסו מרתיחים את המים ושומרים אותם על סף רתיחה כל עוד המכונה פתוחה. לתוך כף ההכנה מכניסים כמות מדודה של קפה טחון דק המיועד להכנת קפה אספרסו ומצמידים אותה לפיית המזיגה. לאחר מכן מפעילים את משאבת המים המזרימה את המים הכמעט רותחים לפיית המזיגה בלחץ מאד גבוה. המים עוברים דרך כף ההכנה עם הקפה ונמזגים לכוס הממתינה על דלפק ההכנה. הקפה המתקבל אינו דומה לשום קפה אחר שאתם מכירים. זהו קפה אחיד במרקם הסמיך שלו, בעל קצף חום אדמדם המכיל כמות גדולה של חלקיקים וקפאין בכל מזיגה.

קפה אספרסו משמש להכנת סוגי קפה שונים החל מאספרסו רגיל או אספרסו כפול, אספרסו קצר או אספרסו ארוך, קפה הפוך, מקיאטו, קפה לאטה, קפוצ'ינו וכיוצא באלה. כולם מבוססים על הכנת הבסיס של קפה אספרסו ומוסיפים לו חלב בצורות שונות וברמת הקצפה שונה. זה כל הסיפור וזה כל הסוד.