מכונת אספרסו ביתית

מכונת אספרסו ביתית

חברת סמארט אספרסו משווקת מגוון דגמים של מכונת אספרסו ביתית. אנו מציעים מכונות אלו למכירה במחירים מפתיעים ושמחים לתת שרות לאחר הקנייה באספקת מוצרים משלימים עבור מכונת אספרסו ביתית שרכשתם. לפניכם 3 קטגוריות לבחירה של מכונת אספרסו ביתית מהדגמים החדשים ממיטב היצרנים בעולם.

לחצו על התמונות הבאות לצפייה בדגמי מכונות אספרסו ביתיות

מכונת אספרסו ביתית קפסולות

CAPSULES

מכונת אספרסו ביתית קפסולות

מכונת אספרסו ביתית ידנית

MANUAL

מכונת אספרסו ביתית ידנית

מכונת אספרסו ביתית אוטומטית

AUTOMATIC

מכונת אספרסו ביתית אוטומטית

חדש >>> מכונות אספרסו ביתיות מבית Jura האיטלקית עכשיו באתר <<< חדש

מקורה של מכונת אספרסו ביתית

תהליך מרשים עבר עלינו כאומה מבחינת הדרך בה אנחנו צורכים את הקפה שלנו. מי היה מאמין אי שם בשנות הארבעים שבימינו לאזרחים רבים כל כך תהיה מכונת אספרסו ביתית ? מי בכלל חלם אז על אספרסו? עם זאת, כיום מכונת אספרסו ביתית נמכרת בהמוניה בתחנות הדלק לאורך הארץ ואפילו נערים יודעים להבחין בין מקיאטו לקפוצ'ינו, נהיינו איטלקים לעת זקנה.

לפני שנכתוב על מכונת אספרסו ביתית נגלה לכם את מהות השם. המקור שלו הוא מהמילה אקספרס, כלומר מהיר. הוא הומצא לראשונה בצרפת, זמן רב לפני שמישהו חשב בכלל על מכונת אספרסו ביתית. דרך ההכנה לא השתנתה במיוחד במהלך ההיסטוריה וגם היום היא דומה מאוד לאז. המהות היא הזרמת קיטור בלחץ גבוה לתוך אבקת פולי קפה טחונים למשך 25 שניות בדיוק. מדובר על שבעה גרם של אבקה והגשה במהירות האפשרית. מהיר, לא?

מכונת אספרסו ביתית Saeco Exprelia
מכונת אספרסו ביתית Manual Espresso Focus
מכונת אספרסו ביתית Mitaca Plus
מכונת אספרסו ביתית

קצר, כפול וארוך

בעיקרון מכונת אספרסו ביתית וגם מכונת אספרסו מקצועית, מכינה אספרסו קצר על ידי מזיגה של 30 מ"ל מים לכוס. אספרסו ארוך הוא קפה עם כמות כפולה של מים וחזק הוא פשוט אספרסו קצר עם שתי מנות קפה (14 גרם במקום 7). שכבת הקצף שמצטברת בחלק העליון של הנוזל נקראת קרמה ועליה להוות בין עשרה לשלושים אחוז מסך המשקה. בעזרת מכונת אספרסו ביתית ניתן להכין גם משקאות נוספים כמו מקיאטו, הפוך ועוד.

ישנם לא מעט פרמטרים שקובעים את איכות התוצר הסופי וישנם כאלו שמתייחסים לקפה המריר כאל יין. עם זאת, כפי שאתם יודעים כל אחד אוהב את המותג שלו, את הקפה שלו, את דרך ההכנה שלו ואיש לא יוכל ללמד אותנו מה אנחנו אוהבים. מאחר ואנשים רבים שותים את המשקה השחור בתכיפות, לאט לאט אנשים החלו להבין את הפוטנציאל של מכונת אספרסו ביתית.

סיפורה של מכונת אספרסו ביתית - מקפה תורכי לאספרסו

בשנות החמישים והשישים ועד שנות השבעים למעשה דגלו בארץ בהגדלת הייצור על חשבון הייבוא. הגישה הרווחת הייתה צריכת מוצרים ישראליים בלבד וכך עלתה קרנו של קפה נמס עלית ומכונת אספרסו תוצרת הארץ. עד לשנות השבעים היה בארץ רק מפעל אחד של מכונות אספרסו וזו לא היתה מכונת אספרסו ביתית אלא מקצועית. במהלך שנות החמישים, בתקופה הזו קם דור שמכונה עד היום דור האספרסו. הדור הזה ביצע את המעבר מקפה שחור וקפה תורכי וסלל את הדרך לאספרסו עבור כולנו.

באופן עקרוני מכונת אספרסו ביתית מהווה תחום חדש יחסית. מאחר ומדובר על מכונת אספרסו מורכבת שמשלבת מכניקה, חשמל, לחץ אוויר וגוף חימום, לקח זמן עד שהצליחו להפוך את המכשיר המתוחכם הזה למכונה ביתית נגישה וזמינה במחיר הגיוני ולכן עד לשנים האחרונות רק יחידי סגולה התגאו בבעלות על מכונת אספרסו ביתית. החידושים הטכנולוגיים הביאו לנו מכונת אספרסו ביתית נוחה לתפעול וזולה והעם הצביע ברגליים.

מכונות אספרסו ביתיות מבית סמארט אספרסו

סמארט אספרסו משווקת דגמי מכונת אספרסו ביתית המיועדים לשימוש ביתי או למשרדים קטנים המעסיקים עד 5 עובדים. אלו הן מכונות אספרסו מעולות המשוייכות לקטגוריה של מכונת אספרסו ביתית בגלל השימוש היחסית קטן בהן במשך היום. מכונות אלו מיועדות להצבה בכל בית ללא תשתיות מיוחדות כלשהן.

מכונת אספרסו ביתית Jura F50 Classic
מכונת אספרסו ביתית Jura ENA9
מכונת אספרסו ביתית Jura F-70
מכונת אספרסו ביתית Jura c-9

עם העלייה של המודעות לאספרסו איכותי בארץ, אנשים רבים התחילו להתעניין בכל הנושא של קפסולות עבור מכונת אספרסו ביתית. נכון, מעולם לא ישבתם בבית קפה או במסעדה וראיתם את ה'בריסטה' מוציא קפסולות ומכין באמצעותן אספרסו, אבל במידה ורכשתם מכונת אספרסו ביתית, יתכן שתזדקקו לאספקה שוטפת של קפסולות.

אז מה הן בעצם קפסולות קפה? מדובר הלכה למעשה בשיטה פשוטה וחכמה להכנת קפה בעזרת מכונת אספרסו ביתית שמייתרת את הטרחה שבטחינת הקפה העצמית ובבחירת הכמות הרצויה. קפסולות למכונת אספרסו מכילות בסביבות ה-7 גרם של אבקה וכך המשקה המריר יוצא אחיד, תמיד. מלבד זאת, מטחנת קפה גורמת פעמים רבות ללכלוך ולאי סדר וכמובן שהיא גם גוזלת מקום יקר. במידה ויש לכם בית קפה, זה בסדר, אבל למי יש מקום מיותר בבית או במשרד.

מומלץ לסקור את סדרת הדגמים החדשה מבית JURA (ניתן להגיע דרך התפריט שבראש עמוד זה). אלה הן מכונות אספרסו ביתיות מצוינות שעושות את העבודה לשביעות רצוננו.