קפה אספרסו

קפה אספרסו

כיצד מכינים קפה אספרסו ומה מבדיל אותו משאר סוגי הקפה? קפה אספרסו מזוהה יותר מכל עם איטליה למרות שפיתוח והמצאת מכונת האספרסו נעשו בצרפת בשנת 1922. אך מכיוון שקפה זה הפך לקפה הטעים והמבוקש ביותר בעולם והאיטלקים שייבאו את ההמצאה הצרפתית הפיחו בה רוח חיים חדשה הרי שאי אפשר לחשוב על קפה כיום בלי איטליה. קפה איטלקי טוב, ולא משנה איזה שם יתנו לו, מבוסס על חליטת אספרסו הנעשית במכונת אספרסו מיוחדת במינה. האמת היא שבצרפת תקבלו קפה לא פחות טוב מאשר באיטליה, אבל בואו נשאיר את המריבות הלאומיות הללו בצד.

תהליך הכנת קפה אספרסו

כאמור, הכנת קפה אספרסו תלוייה במכונת האספרסו שהומצאה בצרפת וקיבלה את ייחודה באיטליה וכיום משתמשים במכונות האספרסו בכל מקום בעולם, וקפה זה הפך לקפה המבוקש והנצרך ביותר בעולם. מכונת אספרסו מורכבת משלושה חלקים עיקריים: דוד להרתחת מים, משאבת מים ללחץ גבוה, פיית מזיגה עם כף הכנה. במכונת האספרסו מרתיחים את המים ושומרים אותם על סף רתיחה כל עוד המכונה פתוחה. לתוך כף ההכנה מכניסים כמות מדודה של קפה טחון דק המיועד להכנת קפה אספרסו ומצמידים אותה לפיית המזיגה. לאחר מכן מפעילים את משאבת המים המזרימה את המים הכמעט רותחים לפיית המזיגה בלחץ מאד גבוה. המים עוברים דרך כף ההכנה עם הקפה ונמזגים לכוס הממתינה על דלפק ההכנה. הקפה המתקבל אינו דומה לשום קפה אחר שאתם מכירים. זהו קפה אחיד במרקם הסמיך שלו, בעל קצף חום אדמדם המכיל כמות גדולה של חלקיקים וקפאין בכל מזיגה. קפה אספרסו משמש להכנת סוגי קפה שונים החל מאספרסו רגיל או אספרסו כפול, אספרסו קצר או אספרסו ארוך, קפה הפוך, מקיאטו, קפה לאטה, קפוצ'ינו וכיוצא באלה. כולם מבוססים על הכנת הבסיס של קפה אספרסו ומוסיפים לו חלב בצורות שונות וברמת הקצפה שונה. זה כל הסיפור וזה כל הסוד.

קפה אספרסו

מכונות להכנת קפה אספרסו

חברת סמארט אספרסו מביאה לכם את מיטב היצרנים של מכונות אספרסו מקצועיות עד לבית הקפה או למסעדה שלכם. חברתנו מתקינה, משווקת, מוכרת ומשכירה מכונות אספרסו מקצועיות לבתי קפה ומסעדות אך מתמחה במיוחד בשיווק מכונת אספרסו למשרד, לעסקים ולבתים פרטיים. בשנים האחרונות החלו לייצר מכונות קפה אספרסו למשרדים ועסקים שאינם זקוקים למיומנות הפעלה כפי שנדרש בהפעלת מכונת אספרסו מקצועית. מכונות אוטומטיות וחצי אוטומטיות אלו מיועדות לשימוש בלחיצת כפתור פשוטה המפעילה את כל תהליך הכנת קפה אספרסו כמו במכונה מקצועית אך ללא מגע יד אדם. מכונות אחרות פועלות על קפסולות קפה מוכן וטחון מראש וגם צורה זו הפכה מאד פופולארית כיום.

חברת סמארט אספרסו מזמינה אתם לבחון את המגוון הגדול של מכונות אספרסו המיועדות למשרד, לעסק ולבית כדי שתוכלו לבחור את המכונה המתאימה בדיוק לצרכים שלכם.