מכונת אספרסו בחירה נכונה

בחירה נכונה של מכונת אספרסו

א. מסגרת התקציב לצורך רכישת מכונת אספרסו

כמו לפני כל רכישה, מסגרת התקציב היא עניין חשוב שיש לקחת בחשבון. מכונת אספרסו יכולה לעלות מאות שקלים בלבד אך מחיר המכונות היקרות עשוי להגיע גם לסביבות השמונת אלפים שקל ומעלה. חשוב מאוד שלא להשתגע. אם הגעתם עד הלום ללא מכונת אספרסו, ככל הנראה אתם יכולים להסתדר גם עם דגם צנוע.

ב. שליטה ובקרה

המכונות השונות נבדלות זו מזו בין היתר בשיטת השליטה על המכונה. מכונת אספרסו פשוטה לא מציעה שום סוג של בקרה ואחרות מציגות מסך LCD מפורט. גם כאן חשוב להתאים את הסוג לצרכים האישיים של כל אחד ואחד מכם. מכונות מורכבות מציעות שליטה על חוזק הקפה, הטמפרטורה שלו ואפילו על שעת ההכנה עבור אלו שלא מסוגלים לפקוח את העיניים ללא כוס קפה לא מסוגלים להכין קפה בעיניים עצומות.

ג. סוג מכונת אספרסו

באופן עקרוני ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכונת אספרסו. הסוג הראשון הוא מכונת אספרסו בה מבוצעות כל הפעולות באמצעות ידית הפעלה. מדובר על מכונות שמעוצבות לרוב בסגנון רטרו. מכונות אלו קשות לתפעול ומיועדות רק לפריקים אמתיים של קפה שמתייחסים להכנתו כאל סוג של פולחן. הסוג השני הוא מכונת אספרסו חצי אוטומטית בה ניתן להכניס קפסולה של קפה ולסגור עניין והסוג האחרון הוא מכונת אספרסו מקצועית. מכונה כזו אתם יכולים לראות בכל בית קפה בממדים גדולים יותר.

חשוב מאוד לברר כמה מקום אתם יכולים להקדיש לעניין. שיש קטן או משטח עבודה צנוע ידרשו מכונת אספרסו קטנה בהתאם. הממדים של המקום הפנוי יקבעו עבורכם במידה רבה את הדגם הסופי. דעו שזכותכם להתנסות בכל מכונה טרם הרכישה. עליכם להתנסות בהכנת כוס אחת או שתיים טרם הרכישה ולהרגיש את המכשיר לפני השימוש.

ד. לא רק מכונת אספרסו חשמלית

המהדרים מקפידים להכין את הקפה שלהם בעזרת מקינטה. אמנם לא מדובר על פלא טכנולוגי אבל איכות הקפה כאשר הוא מוכן כהלכה היא לא פחות טובה מכל מכונה חשמלית שישנה בנמצא. מה שבטוח הוא שמדובר בסטייל אמיתי ובאפשרות שתופסת הכי פחות מקום.

בחירת מכונת אספרסו